• Anasayfa
  • |
  • 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği’ni kabul ettiği tarih olan 24 Kasım, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarınlara en iyi şekilde hazırlayan öğretmenlerimizin değerlerinin anlaşılması için önemli bir gündür.

Bilgi ve teknoloji çağını yaşadığımız günümüzde dünyaya ayak uydurabilmek ve ileriye gitmenin en önemli yolu şüphesiz eğitimden geçmektedir. Denizcilik camiası olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “denizciliği, Türk’ün büyük millî ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda başarmalıyız” direktifini gerçekleştirmenin en önemli unsuru olan yetişmiş insan kaynağı için eğitime büyük önem veriyor, denizcilik eğitimi veren tüm okullarımıza katkı vermeye gayret gösteriyor, denizci akademisyenlerimizin yurtiçi ve yurtdışı eğitimlerini destekliyoruz.

Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, şükran ve saygılarımı sunuyorum. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş, görevi başında şehit olmuş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve hürmetle anıyor, emekli öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum.

Tamer KIRAN
İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı
Piri Reis Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı

Tüm Sliderlar