• Anasayfa
  • |
  • 25 Haziran Dünya Denizciler Günü Kutlu Olsun

25 Haziran Dünya Denizciler Günü Kutlu Olsun

25 Haziran Dünya Denizciler Günü Kutlu Olsun 

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, 25 Haziran Dünya Denizciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Tamer Kıran, mesajında şunları kaydetti: 

Denizcilerin sundukları hizmetlerin her zamankinden daha önemli hale geldiği bir dönemde 25 Haziran Dünya Denizciler Günü’nü kutluyoruz. 

Dünya ekonomisinin deniz taşımacılığına bağlı olduğu, eğer denizciler olmazsa dünya ticaretinin duracağı tartışılmaz bir gerçektir. Dünyada yaklaşık 75 bin ticaret gemisinde çalışan yaklaşık 2 milyon denizci, dünya ekonomisine ve toplumların refahına eşsiz bir katkı sağlamaktadır.  

Son dönemde personel değişiminde yaşanan sıkıntılar neticesinde uzun seyir süreleri, 7/24 iş başında olmanın, sevdiklerinden ayrı kalmanın getirdiği zorluklarla, doğası gereği zorlu deniz şartlarında tehlikelerle mücadele ederek mesleklerini sürdüren denizciler her türlü övgü ve takdiri hak etmektedirler.

Bu düşüncelerle 25 Haziran Dünya Denizciler Günü'nü kutlarken, zor günlerin görünmez kahramanları denizcilere takdir, şükran ve teşekkürlerimi sunuyor,  Türk denizciliğine emeği geçen herkesi saygıyla anıyorum.  

Tamer KIRAN

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Tüm Sliderlar