• Anasayfa
  • |
  • İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına Yeniden Tamer Kıran Seçildi

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına Yeniden Tamer Kıran Seçildi

İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden Tamer Kıran seçildi.

Piri Reis Üniversitesi Tuzla Deniz Kampüsünde, 15 Ekim 2022 Cumartesi günü düzenlenen İMEAK DTO Merkez Meslek Komiteleri ve Meclis Üyesi seçiminin ardından oluşan Meclis, 21 Ekim 2022 Cuma günü Oda Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen seçimle, 2022-2026 dönemini kapsayan 10. Dönemin Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Delegelerini belirledi.

Beyoğlu İlçe Seçim Kurulu nezaretinde kapalı oylama ile gerçekleştirilen seçim sonucunda kullanılan 104 oyun 103’ünü alan Tamer Kıran, yeniden İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

Tamer Kıran, Deniz Ticaret Odası’nda 1999 yılında Yönetim Kurulu Yedek Üyesi olarak başladığı hizmet hayatına, 2005 yılında yapılan seçimde Yönetim Kurulu Asıl Üyesi olarak devam etti. 2018 yılında Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Tamer Kıran, bu görevi ikinci kez üstlenmiş oldu.

Yönetim ve Disiplin Kurulu İle TOBB Delegeleri Belirlendi

Tamer Kıran Başkanlığındaki Yönetim Kurulu; Recep Düzgit, Adnan Naiboğlu, Timur Taylan Kalkavan, Burak Akartaş, Orhan Gülcek, Ahmet Can Bozkurt, İbrahim Kemal Barış Dillioğlu, İsmail Görgün, Saim Emre Doruk ve Serhat Barış Türkmen’den oluştu.

Disiplin Kurulu üyeliklerine ise Mehmet Hakan Tüfekçi, Emre Eldener, Erkan Dereli, Bayram Turan, Adnan Türkeş ve Cenk Ecevit seçildiler.

İMEAK DTO’nun Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği delegeleri ise şu isimlerden oluştu:

“Arif Kenan Türkantos, Asım Barlın, Bilgehan Bayramoğlu, Cihan Ergenç, Cihat Yavuz Güler, Devrim Orkun Kalkavan, Fuat Ersoy Eroğlu, Hayri Yaşar Naiboğlu, Mehmet Alev Tunç, Mehmet Sadi İnce, Metin Şener, Murat Er, Murat Gün, Murat Kıran, Nihat Nahit Sarayönü, Ömer Faruk Miras, Rasim Akar, Recep Düzgit, Şükrü Fazıl Uzun, Tolga Tomba, Uğur Sina Şen, Yunus Can.”

10. Dönem Meclisinin İlk Toplantısında Başaran Bayrak Meclis Başkanı Seçildi

10. Dönem Meclisi’nin öğleden sonra yapılan ilk toplantısı en yaşlı üye Mehmet Bekaroğlu başkanlığında açıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş denizci büyüklerimiz için yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu. Daha sonra yapılan seçim neticesinde Başaran Bayrak Meclis Başkanlığına seçilirken, Başkan Yardımcıları Emin Eminoğlu ve Ö. Faruk Miras oldu, Meclis Kâtip Üyeliğine ise Kaşif Kalkavan getirildi.

Seçimin ardından bir konuşma yapan Başaran Bayrak, Meclis üyelerine teşekkür etti, yeni dönemin denizcilik sektörü ve camiasına hayırlar getirmesini temenni etti.

“Önümüzde Zorlu Günler Var İnşallah Hepsini Birer Birer Aşacağız”

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran da yeni dönemin kavga, fitne, fesat iftira ve yalandan uzak herkesin birbirini sevebildiği bir dönem olmasını arzu ettiğini belirterek, şahsına ve Yönetim Kurulu’na gösterdikleri teveccüh dolayısıyla Meclis üyelerine teşekkür etti.

Önümüzde zorlu dönemlerin bulunduğuna dikkat çeken Tamer Kıran, “Bunların başında yeni nesil gemiler, alternatif yakıtlı gemiler ki geçtiğimiz günlerde Avrupa Parlamentosu bu süreçleri de daha da kısaltan ve sertleştiren kararlar aldı. Dolayısıyla önümüzde sektörümüz açısında çok zorlu günler var ancak biz bunların hepsinin altından kalkabilecek bilgi, birikim ve tecrübeye sahibiz. İnşallah hem hükümetimizin hem devletimizin destek ve yardımlarıyla hepsini birer birer aşacağız.” diye konuştu.

Meclis üyelerinin desteklerini beklediklerini belirten Tamer Kıran, “Yönetim Kurulu olarak biz aynı geçen dönemde olduğu gibi bütün gücümüzle çalışmaya, ulaşılabilir olmaya, ulaşmaya, sizlerin dertleriyle dertlenmeye devam edeceğiz, çözmek için elimizden geleni yapacağız. İnşallah bu yolda yüce Rabbim yar ve yardımcımız olur” dedi.

Yeni Meclisi seçildikleri için tebrik eden, Yönetim Kurulu’nu da seçtikleri için teşekkür eden Tamer Kıran, 10. Meclis Döneminin Odamıza, sektörümüze, devletimize, milletimize hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Meclis toplantısı, Hesapları İnceleme Komisyonu Üyelerinin seçiminin ardından sona erdi. Üyeliklere, Ahmet Aygün Özgen, Adem Kocadağ, Erkan Mete, Ufuk Aksoy getirildiler.

 

Tüm Sliderlar