• Anasayfa
  • |
  • Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

Ramazan ayının maneviyatı yüksek, huzur veren günlerini geride bırakıp, sevgi ve muhabbetle kucaklaşacağımız bir bayrama daha kavuşmanın sevincini yaşıyoruz.

Bayramlar, milli ve dini duygularımızı, inançlarımızı, örf ve adetlerimizi en güzel şekilde yansıtan, çok özel ve anlamlı bir yere sahip müstesna günlerdir.   

Ramazan Bayramı’nı, dünyada ve bölgemizde çok önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönemde idrak ediyoruz. Maalesef başta Gazze olmak üzere dünyanın pek çok yerinde Müslümanların bayrama yürekleri yaralı, gözleri yaşlı şekilde girdiklerini görmekten büyük üzüntü duyuyoruz.

Bayramın özünde olan barış ve huzurun dünyanın tüm sorunlu bölgelerinde en kısa zamanda tesis edilmesi en büyük temennimizdir.

Ramazan Bayramının, başta İslam dünyası olmak üzere tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yurdumuzda güzel bayramlar yaşamamıza vesile olan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, nice bayramlara sağlık, afiyet ve huzur içerisinde, sevdiklerimizle beraber kavuşmayı yüce Rabbim’den niyaz ediyorum.

 

Tamer KIRAN

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Tüm Sliderlar