Marmaris Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil BAĞLI

İMEAK DTO Marmaris Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil BAĞLI

1 Nisan 2018 tarihinde yapılan meclis ve 06.04.2018 tarihinde yapılan yönetim kurulu seçimleri sonrasında İMEAK Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildim. İMEAK Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi'nde geçmiş dönemlerde meclis başkan yardımcılığı da yaptığım için Odamız camiasının içindeyim.

Denizcilik ata mesleğimiz, dedem eski süngerci ve dalgıç ,babam da 76 yılına kadar aynı İşi devam ettirdi. 80'li yılların başında turizm gelişmesiyle yatçılık sektörüne girdik, 14 Metre tekne ile başladığımız yatçılık da şu anda 33, 35, 38 ve 44 metre guletlerimizle hizmet vermekteyiz.

2002 yılından beri bahriyeli a,b,c,d tekneleri ile ahşap guletlerimle mavi yolculuk yapıyorum. Aynı zamanda tersanecilik işinde de bulunmaktayım.tüm teknelerim kendi imalatımdır. Evliyim ve Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünde okuyan bir kızım, Piri Reis Üniversitesi Denizcilik Güverte bölümünde okuyan bir oğlum var. Orta derecede Yunanca, Almanca, ingilizce konuşmaktayım.


Başkanın mesajı

Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi Başkanlığı'naş ‘Hepimizin Odası’ sloganı ile her bölgeden denzcilik sektörünün her kolunda yer alan arkadaşlarımla, odamızın üyelerine daha iyi hizmet verebilmesi için aday olduk. Ben değil biz olarak yola çıktık ve üyelerimizin tercihi ile hepimizin şubesi misyonu, meslektaşlarının şubeden en etkili ve verimli şekilde faydalanmasını benimseyen, aktif, şeffaf , katılımcı ve temsilde adil kimliği ile şehrimizin ve meslektaşlarımızın kalkınması için projeler geliştiren, çözüm odaklı bir şube olmaya gayret göstereceğiz. Göreve yeni gelmiş olmakla birlikte gerek ben gerekse meclis üyesi arkadaşlarım, denizcilik sektörümüzün içindeki kişiler, bölgemizdeki denizcilik kooperatiflerimizin bizlerle beraber olması, dolasıyla birebir sorunları yaşayan kişiler olarak hiç de bu sorunlara yabancı değiliz. Görevi devraldıktan sonra da sorunların çözümleri konusunda tüm meclis üyesi arkadaşlarımla elimizden geleni yapağımızı belirtmek isterim. Denizcilik turizmimizi en üst düzeye taşımak için tüm meclis arkadaşlarımla birlikte geçireceğimiz 4 yılın sektörümüze hayırlı olmasını dilerim.

Başkan'ın Mesajı